Kaykayoğlu Ailesi


 

Kaykayoglu Innovation Group, Aile şirketlerine danışmanlık sunmak ve Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri arasında ticari iş birliğini geliştirmek için Cincinati, OH, ABD'de kurulan Transborders Technology şirketinin Türkiye bacağı olan Ailebiz Limited Şti 2004 yılında Prof. Dr. C. Ruhi Kaykayoğlu ve ailesi tarafından kurulmuştur. Ailebiz Limited Şirketi 2007 yılında değişen ihtiyaçlar doğrultusunda marka adını Kaykayoglu Innovation Group (KiG) olarak tanımlamıştır.


 
“KiG, Türkiye'nin müşteri merkezli, disiplinler arası ve inovasyon öncelikli tasarım ve mentor eğitim-danışmanlık firmasıdır.”
 


Firmalar her zamankinden daha fazla sofistike, yaratıcı ve inovatif eko sistemler kurdukları için, çalışanlarını da yaratıcı ve inovatif hale getirmek, kişisel gelişimlerini desteklemek, aralarında inovasyon ve fikirlendirme ağı kurmak, inovasyon üretici hale getirmek ve yaratıcılık yeteneklerini dönüştürmede daha azimliler. Yaratici fikirler geliştirecek yaklaşımları modellemek, yol göstermek ve fikirlendirme sürecini geliştirmek amacımızdır.

 

Aile Üyeleri


 


Prof. Dr. C. Ruhi Kaykayoğlu
 Genel Müdür/Kurucu
 
Bireysel ve kurumsal; kariyer yönetimi, liderlik ve yönetici geliştirme, yaratıcılık, inovasyon ve Ar-Ge yönetim süreçlerini geliştirici eğitimler, danışmanlıklar ve kurumlar (akademiler ve üniversiteler) oluşturma projeleri ile bilinen Prof. Dr. C. Ruhi Kaykayoğlu, 1974 te ABD de, Blue Mound High Scholl, Illinois, U.S.A.’den Lise Diplomasını, Boğaziçi Üniversitesi, Makina Mühendisliği Bölümünden, 1978 te Lisans, 1980 Yüksek Lisans, ve ABD, Lehigh University, Makina Mühendisliği Bölümünden de, Doktora derecesini, 1984 te almıştır. 20 yıla yakın Akademik Kariyerinde 1993 yılında Prof. derecesini almış, Bölüm Başkanlığı, Dekanlık ve Rektör Yardımcılığı görevlerinde ve rollerinde bulunmuştur. Çok sayıda Doktora, Master Tezi ve Bitirme Ödevi yönetmiştir.

Bir çok Yüksek Öğretim kurumunun yapılandırılması, eğitimleri ve danışmanlıklarında bulunmuştur. Diğer taraftan özel sektör araştırma merkezleri, akademiler, eğitimleri ve kurulum danışmanlıkları yapmıştır.

Prof. Kaykayoğlu; Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma, Şirketlerde İnovasyon Kültürü ve Ekipleri Kurma ve Yaratıcılık, Endüstri 4.0, Teknoloji ve Ar-Ge Yönetimi, Liderlik Geliştirme, Yönetici Becerileri Geliştirme, TRIZ (Hızlı Problem Çözme Tekniği), Pazarlama ve Satış Elemanlarına Yaratıcı Davranış Geliştirme gibi eğitimler sunmaktadır. Meslek ve Kariyer seçimi konusunda kendi şirketi bünyesinde Liseli ve Üniversite öğrencilerine ve ailelerine dönük geleceğin mesleklerini  kapsayan  bir Kariyer Merkezini yönetmektedir. Ve nihayet basıma hazır kitapları: “TRIZ: Hızlı Problem Çözme Tekniği” ve “Anne Babalar İçin Kariyer Kılavuzu” 
 


 
Zeynep Kaykayoğlu
Kariyer Danışmanlığı Direktörü

Aile Meclisi üyesidir. Aile işlerinde iyileştirici, aracı, fasilator ve iletişim süreçerini üstlenmiştir. Aile meclisi üyesi olarak , aile tarihini tutar, toplantılara lojistik sunar, kutlamaları planlar. Ailede gelecek nesilin işi anlamasına destek olur. Aile içinde sevgiyi geliştirir.Ayrıca şirketin GEkariyer hizmetleri koordinasyonundan sorumludur.

Kariyer koçluğu, mentörlüğü ve danışmanlığı verilen gençler ve aileleri ile iletişimi kurar ve programları anlatır. Ofis ortamında Kariyer programlarının lojisitik ihtiyaçlarını karşılar



 

Y. Bora Kaykayoğlu
Tasarım Direktörü

3B modelleme tasarımcısı, dijital ve basılı projelerde konsept kreatif işleri projelendiren ve geliştiren, yaratıcı düşünme ile fikirlendirme eğitimi ve danışmanlığı, tasarım odaklı eğitimler veren Y. Bora Kaykayoğlu, 1999- 2004 Bahçeşehir Koleji, 2003 - 2004 Pakview High School GA, ABD Junior AFS Exchange Student, 2005 - 2008 Design and Animation Technology, Kent State University OH, ABD, 2008- 2012 Görsel İletişim Tasarımı, İstanbul Aydın Üniversitesi İstanbul, Türkiye ve 2010 - 2011 yıllarında Graphic Design, Escola Superior de Artes e Design Caldas da Rainha, Portekiz'de eğitim almıştır. 2012 yılında Portekiz de gerçekleşen TRIZ konferansında "TRIZ Principals in Graphic Design" makalesini paylaşmıştır.

2019 itibariyle 3 adet oyunlaştırma tasarlayan (TRIZMANIA, STORYISTIC VE SOLVE TO FIX) ile Yaratıcı Düşünme Eğitimlerinde ve firmalarda bu araçları kullanmaktadır. Kaykayoglu Youtube kanalı ile de Türkiye’deki “Yaratıcı Çalışan Sınıfına” hitap etmeyi amaçlamaktadır.

Bir çok şirket akademisi olmak üzere uluslararası ve yerel yüksek öğretim kurumlarının yapılandırılması, dijital ve basılı ihtiyaçlarının planlanması hizmetinde bulunmuştur. Y. Bora Kaykayoğlu, şirketlerde Yaratıcı Çalışan Kültürü ve Ekibi Oluşturma, Y ve Z jenerasyonuna Endüstri 4.0, Yaratıcı ve Etkili Sunum teknikleri eğitimlerini ve danışmanlıkalarını da sunmaktadır. Üniversite ve liselerde "Yaratıcı Çalışan Sınıfı" konu başlıkları konferanslara katılmaktadır. Yakın zamanda çıkması beklenen "Türkiye'de Yaratıcı Çalışan Sınıfı ve Fikir Üretme Metodları" kitabı ile, sektöre katkı sağlamasını amaçlanmaktadır.


 
Damla Çalışır Kaykayoğlu
Görsel Sanatlar Öğretmeni








 
Ceren Aslı Kaykayoğlu
Tıp Mühendisliği Öğrencisi








 
Lita Pink
Jack Russell Terrier

Ailenin enerji ve eğlence kaynağı. Aynı zamanda Kaykayoglu Innovation Group'un maskotu.