Girişimci & Start-Up Stratejisi
Creativepreneur: Yaratıcı Girişimcilik ve İnovasyon

Creativepreneur - Yaratıcı Girişimcilik ve İnovasyon Programı, üniversitelerin ve ilgili kurumların BiGG süreçleri doğrultusunda start-up’ların ve girişimcilerin, kariyer gelişimi ve iş inovasyonunda güçlerini artırmaya odaklanacakları bir programdır.

Katılımcılar yaratıcı kültürleri ile yenilikçi girişimlerinin sürdürülebilir hale gelmesi için gerekli how to-do fasilitasyon hizmetlerini sağlıyor. Rekabet içerisinde, yerel ve global ekosistemde fark yaratmak için bizler, start-up’ların ve girişimcilerin hedeflerine ulaşması odağında tüm yaratıcı fasilitasyon hizmetlerimiz ile yanınızdayız.

Hazırlanan program içeriği iki kategoriden oluşuyor.

A-START-UP’LARA DÖNÜK CREATIVEPRENEUR PROGRAMI: Halihazırda bireysel ya da ekip olarak girişim projelerini yürüten ve süreçlerinde daha güçlenmek isteyen Start-Up’lara sunulan programdır.

Bu program;

-İNOVASYON: İnovasyon ve Tasarım Süreci,
-SÜREÇ: İş Geliştirme Tasarımı ve Yönetimi,
-YARATICILIK: Yaratıcı Ürün/Servis Fikri Geliştirme Süreçleri,
-İNSAN-ODAKLI MARKALAŞMA: İş Birliği ve Sunum,
-YENİLENME: Girişimciliğin İç Dinamikleri ile detaylı bir yaratıcı girişimcilik ve inovasyon programını

kapsamaktadır.
 
B-GİRİŞİMCİLERE DÖNÜK CREATIVEPRENEUR PROGRAMI: Aklında girişim fikirleri bulunan ya da girişimci olmak isteyen katılımcıların, girişimci ekosistemi hakkında kompakt bilgilendirme amaçlayan programdır.

Bu program;

- İLHAM: Girişimcilik Serüvenini Keşfetmek,
- ÖNGÖRÜ: Sınırları ve Fırsat Alanlarını Keşfetmek,
- YARATICILIK: Yaratıcı Ürün/Servis Fikri Geliştirme Süreçleri,
- YATIRIMCIYA VE EKİBE SUNUM YAPMA TÜYOLARI: İş Birliği ve Sunum,
- YENİLENME: Girişimciliğin İç Dinamikleri ile detaylı bir yaratıcı girişimcilik ve inovasyon programını
kapsamaktadır.

Programın akışı ve aktarılacak olan bilgilerin verimliliği açısından ilgili derslerde kullanılmak üzere Kaykayoglu Innovation tarafından geliştirilmiş olup programa dahil edilecek araçları ile desteklenmektedir.

Bu araçlar;

A-TRIZ Problem Çözme Setleri: TRIZ Problem Çözme tekniğini kullanmak ve yöntemde daha hızlı tecrübe kazanmak için TRIZ Problem Çözme Setleri ana aracımızdır.

B-Storyistic: Y. Bora Kaykayoğlu tarafından tasarlanan Storyistic ile birbiriyle alakasız gibi görünen ögelerin birbirine bağlanabilme gücünü tecrübe edilmektedir. Bu oyunu tek başınıza, bir grup olarak veya takımlar oluşturarak, yeni ürün / hizmet fikri oluşturma yaratıcılığınızı tetiklemek için oynayabilirsiniz.

C-Yaratıcı Düşünme Kabiliyeti Geliştirici Çalışma Kitapçığı: Kaykayoglu Innovation Group tarafından hazırlanan, “Yaratıcı Düşünme” yöntemlerinin kullanımını pekiştirirken aynı zamanda da düşünme alışkanlığı edinmek için eğitimlerde ve atölye çalışmalarında kullanılan bir araçtır.

D- Flipped Learning Videoları: Kaykayoglu Innovation Group, Bahçeşehir ofisinde bulunan stüdyomuzda çekilmiş alan ders başlıklarına destek olacak eğitim sunumlarıyla, eğitim çalışmalarını daha da güçlendirebilirsiniz.
 

Full versiyonu için: https://www.slideshare.net/YazBoraKaykayolu/bigg-proje-sunumu