Oyunlaştırma

Oyunlaştırma, 21 yy eğitim-öğretim alanında ciddi bir yer edinmiştir. Hızın önemli olduğu bu yüzyılda katılımcıların içerikleri daha hızlı tecrübe edinebilmeleri gerekmektedir.

Oyun felsefesinin, oyunsal düşünmenin ve oyun mekaniklerinin oyun-dışı alanlarda, motivasyonu arttırmak ve kullanıcıları problem çözmeye teşvik etmek için kullanılmasıdır.


Kaykayoglu Innovation Group olarak, eğitim, danışmanlık ve fasilitasyon hizmetlerimiz için kurguladığımız, içeriğini oluşturduğumuz ve tasarlardığımız oyunlaştırmalarımız mevcuttur.


Satın almak için: www.campusideation.com'u ziyaret edebilirsiniz


TRIZMANIAKaykayoglu tarafından geliştirilen TRIZMANIA™;

Triz eğitimi almış çalışanlarının, öğle aralarında, sabah kahvaltılarında ya da mesai sonrası TRIZ Teorisini pekiştirmek, entellektüel güncel bilgileri öğrenmeleri ve eğlenmeleri amaçlanmıştır.

Özellikle firmaların ar-ge ve ür-ge departmanlarında kullanılan TRIZMANIA, fasilitasyon hizmetlerinde yoğun bir şekilde kullanmaktadır.

Dünyanın ilk TRIZ Kutu Oyunu olarak bilinen TRIZMANIA, finans, eğitim, pazarlama alanlarında da evrilebilmekte ve bu alanlar içinde KiG kutu oyunu kurgusunu ve çalışmalarını yürütmektedir. Oyunlaştırma, 21 yy. dünya öğitim-öğretim sürecinde önemli bir yeri olan yeni bir araçtır. Oyun felsefesinin, oyunsal düşünmenin ve oyun mekaniklerinin oyun-dışı alanlarda, motivasyonu arttırmak ve kullanıcıları problem çözmeye teşvik etmek için kullanılmasıdır.

Kaykayoglu Innovation Group, eğitim, danışmanlık ve fasilitasyon hizmetlerinde kullanmak amacı ile üç farklı oyunlaştırma kurgulamış, içerik, üretmiş ve tasarlamıştır.


Storyistic Storyistic (adj. Suffix Hikaye ile ilgili olan), birbiriyle alakasız gözüken öğelerin bağlantısını kurabilmek amacı ile tasarlanmıştır. Teknik yaratıcı düşünme sürecinde yoğun kullanılan bir araçtır. 
 

Gelişi güzel çekilen kartlar ve sınırlamalar ile hayal gücünü ortaya çıkarmak amaçlanmaktadır.


 


Solve To FixBu oyunlaştırma, kognitif yöntemleri içeren kartlar bütünüdür. Bu kartlar yeni ürün/servis/hizmet geliştirme aşamasında takım olarak ya da bireysel olarak kullanılabilir.

İçerisinde 80 tane kart bulunmaktadır. Solve to fix, yol gösteren, ilham çağırıştıran bir 

Buradaki amaç; Fikir üretiminde yaratıcı düşünme metotlarını kullanmak ve alışkanlık hale getirmektir.Kart içeriklerinden örnekler